דרופשיפינג

דרופשיפינג – קניות ומכירות בחו”ל

דרופשיפינג

מע״מ

עסק שמוכר מוצרים בכל חנות אינטרנטית (אמזון לדוגמא), מוכר לחו״ל וקונה מחו״ל ואין כניסה של מלאי לארץ, מכירה או מתן שירות למישהו בארץ. במצב הזה אין תיק במע”מ – כלומר לפי חוק מע”מ אין עסקה

עוסק פטור או ללא תיק כלל במע”מ ניתן להבין כשמו כן הוא אין התעסקות מול מע”מ כלומר אין החזרי  מע”מ ואין תשלום מע”מ- הדיווח למע”מ יהיה חד פעמי על המחזור בשנה העוקבת עד31.1.

לפירוט נוסף על עוסק פטור לחץ כאן

במרבית המקרים נשקול פתיחת עוסק פטור למרות שאין צורך בכך אם המכירות והקניות התבצעו אך ורק בחו”ל (לדוגמא במידה ועסק נותן גם שירותי לימוד התחום בארץ).​

לאחר פתיחת התיק מול הרשויות יש צורך לשמור הוצאות (קניות,ציוד משרדי,דלק וכדו’) ששימשו לצורך ייצור ההכנסה- חשוב מאוד שכן הרווח והמיסים הם נגזרת ישירה של ההוצאות בעסק. בעניין הוצאת הקבלה על כל תקבול יש מערכות כמו “icount”  או “רווחית” שעובדות מול Paypal (וממשקים נוספים כמו Paypal) ובעצם מוציאות קבלה אוטומטית על כל תקבול- יש לציין שהתוכנות הינם בתשלום ויש לראות באתריהן את העלויות שלהן.

לדוגמא לתמחור באתר icount לחץ כאן

“במרבית המקרים נשקול פתיחת עוסק פטור למרות שאין צורך בכך אם המכירות והקניות התבצעו אך ורק בחו”ל”

בנושא הדיווחים למס הכנסה וביטוח לאומי בתחום זה

מס הכנסה וביטוח לאומי – כמו לכל עסק בארץ יש חובת דיווח פעם בשנה במסגרת הדו”ח השנתי. בנוסף יתכן מאוד שבשנה הראשונה לפתיחת התיק במס הכנסה תתקבל גם בקשה להצהרת הון.

כמו כן במידה והרווח גדול יתכן ויהיו מקדמות למס הכנסה (בדר”כ כ-2% מהמחזור) ולביטוח לאומי כחלק מהדיווח השוטף, המקדמות הם על החשבון ובדו”ח השנתי יש סיכום כולל של התשלום או ההחזר גם ממס הכנסה וגם מביטוח לאומי.

חושב על פתיחת עסק בתחום ו/או ייעוץ נוסף ממולץ ליצור איתי קשר.

צרו קשר

מאמרים חמים

צרו קשר עוד היום

אנו נעריך וניתן הצעת מחיר ללא התחייבות
דילוג לתוכן